jak wyćwiczyć mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak zaciskać mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z czasami można też ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najlepiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć dalej, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie zakupić specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają fenomenalne efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Kobiety, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury oraz znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.