Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są rzeczywiście smaczne i warte kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbasa.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Najbardziej przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.